Ernest Koliqi: differenze tra le versioni

Nessun oggetto della modifica
|Attività2 = poeta
}}
==Opere==
*''Kushtrimi i Skanderbeut'' (1924)<ref name=GjSh>Gjovalin Shkurtaj e Enver Hysa: ''Gjuha Shqipe për të huajt dhe shqiptarët jashtë atdheut''</ref>
*''Hija e maleve''' (1929)<ref name=GjSh />
*''Gjurmat e stinëve'' (1933)
*''Tregtar flamujsh'' (1935) <ref name=GjSh />
*''Pasqyrat e Narçizit'' (1936)
*''Symfonia e shqypeve'' (1936)
*''Epika popullore shqiptare'', tesi di laurea all'Università di Roma (1937)<ref name=GjSh />
*''Kangjelet e Rilindjes'' (1959)
*''Shija e bukës mbrume'' (1960)
*''Albania'' (1965)
 
==Note==
<references/>
 
== Collegamenti esterni ==
*{{en}} [http://www.albanianliterature.com/html/authors/koliqi.html Ernest Koliqi]