Wanted |
Title
|
77
|
Kurozuka
|
77
|
Ultraviolet: Code 044
|
73
|
Princess Resurrection
|
72
|
Dragon Drive
|
71
|
Mirage of Blaze
|
70
|
Otogi-Jūshi Akazukin
|
69
|
Texhnolyze
|
67
|
Gokusen
|
66
|
Hidamari no Ki
|
66
|
Chi's Sweet Home
|
66
|
MapleStory (anime)
|
66
|
Azuki-chan
|
65
|
Twilight of the Dark Master
|
65
|
Harmagedon - La guerra contro Genma
|
65
|
Kemonozume
|
65
|
One Outs
|
65
|
Hitsuji no Uta
|
65
|
Oku-sama wa Joshi Kōsei
|
64
|
Trava: Fist Planet
|
64
|
La spada dei Kamui
|
64
|
Final Fantasy - La leggenda dei cristalli
|
64
|
Sōten Kōro
|
64
|
Hadashi no Gen
|
64
|
Chance: Triangle Session
|
64
|
Nasu - Suitcase no wataridori
|
64
|
Night Warriors: Darkstalkers' Revenge
|
64
|
Phantom Quest Corp.
|
64
|
Bio Hunter
|
63
|
Piano Forest
|
63
|
Yona Yona Penguin
|
63
|
Mōryō no Hako
|
63
|
Toki no Tabibito -Time Stranger-
|
63
|
Himitsu – Top Secret
|
63
|
Jubei-chan
|
63
|
Taiyou no Mokushiroku
|
63
|
Hanada Shōnen Shi
|
63
|
Hajime no Iippo
|
63
|
Rainbow: Nisha Rokubō no Shichinin
|
63
|
Midnight Eye Goku
|
63
|
Mirage of Blaze OVA
|
63
|
Haguregumo
|
63
|
Ani*Kuri15
|
37
|
Japan Vistec
|
35
|
Paolo Sesana
|
24
|
Veronica Puccio
|
23
|
Starchild Records
|
22
|
Elisabetta Cesone
|
21
|
Anna Bonel
|
21
|
Tullia Piredda
|
19
|
Kamisama Kazoku
|
19
|
Zipang (manga)
|
19
|
Lisa Mazzotti
|
18
|
Takashi Watanabe
|
18
|
Laura Brambilla
|
17
|
Ginga Legend Weed
|
17
|
.hack//G.U.
|
17
|
Viper's Creed
|
17
|
Cristina Robustelli
|
16
|
Daisuke Nishio
|
16
|
Coop. Eddy Cortese
|
16
|
Antenna (zoologia)
|
16
|
Patrizio Cigliano
|
16
|
Nachi Nozawa
|
16
|
Haruna Ikezawa
|
16
|
Kabushiki kaisha
|
15
|
Ai Nagano
|
15
|
Claudio Beccari
|
15
|
Carmelo Carucci
|
15
|
Nozomu Sasaki
|
15
|
Shinji Aramaki
|
15
|
Taiki Matsuno
|
15
|
Hirofumi Nojima
|
15
|
Jōji Nakata
|
15
|
Jūsō Kikō Dancouga Nova
|
15
|
Futakoi Alternative
|
14
|
Gakuen Heaven
|
14
|
Satoru Nishizono
|
14
|
Atashin'chi
|
14
|
Popcorn TV
|
14
|
Yuka Iguchi
|
14
|
Miyu Irino
|
14
|
Monica Cadueri
|
14
|
Fumio Kurokawa
|
14
|
Nobuhiko Okamoto
|
14
|
Takahiro Yoshimatsu
|
14
|
Hajime Kamegaki
|
14
|
Kazue Ikura
|
14
|
Kaze
|
13
|
Nintama Rantarō
|
13
|
Minoru Maeda
|
13
|
Hal Film Maker
|
13
|
Satoru Akahori
|
13
|
Tomo Sakurai
|
13
|
Animax Anison Grand Prix
|
13
|
Monkey Typhoon
|
13
|
Nobuaki Kishima
|
13
|
LaMB
|
13
|
Daphne in the Brilliant Blue
|
13
|
Nobuto Sakamoto
|
13
|
Hitomi Nabatame
|
13
|
Mitsuo Iwata
|
13
|
Hikaru Nanase
|
13
|
Ayumi Fujimura
|
13
|
Sato Hidetoshi
|
13
|
Tomoko Konparu
|
13
|
Mayumi Asano
|
13
|
Kappa no Kaikata
|
13
|
Haruhi Terada
|
13
|
Asami Sanada
|
13
|
Piera Vidale
|
13
|
Carlo Allegrini
|
13
|
Yasuharu Takanashi
|
13
|
Animax Taishō
|
13
|
Hiroshi Naka
|
13
|
Atsuko Enomoto
|
13
|
Taku Iwasaki
|
12
|
Emiri Katō
|
12
|
Ryō Hirohashi
|
12
|
Hideyuki Kurata
|
12
|
Paola Della Pasqua
|
12
|
Kumiko Takizawa
|
12
|
Hidekaz Himaruya
|
12
|
Hiroyuki Kawasaki
|
12
|
Kana Asumi
|
12
|
Noriko Shitaya
|
12
|
Hiroshi Negishi
|
12
|
Mano di Dio
|
12
|
Miki Nagasawa
|
12
|
Shigeyasu Yamauchi
|
12
|
Kujibiki Unbalance
|
12
|
Hiroshi Yamaguchi
|
12
|
Yuriko Yamamoto
|
12
|
Achille Brambilla
|
12
|
Tatsuo Tamura
|
12
|
Keiko Yokozawa
|
12
|
Reiko Kiuchi
|
12
|
Derek Stephen Prince
|
12
|
Takako Honda
|
12
|
Chikao Ōtsuka
|
12
|
Shuichi Seki
|
12
|
Kyoko Hikami
|
12
|
Sōichirō Hoshi
|
12
|
Motomu Kiyokawa
|
12
|
Yukitoshi Hori
|
12
|
Banjō Ginga
|
12
|
Kunihisa Sugishima
|
12
|
Sigma Seven
|
12
|
Takahiro Omori
|
12
|
Kôzô Kuzuha
|
12
|
Hitoshi Doi
|
12
|
Chihiro Suzuki
|
12
|
Shinkyoku Sōkai Polyphonica
|
11
|
Sergio Antonica
|
11
|
Ippei Kuri
|
11
|
Takayuki Hattori
|
11
|
Sun TV
|
11
|
Graziano Galoforo
|
11
|
Mobile suit
|
11
|
Simon Furman
|
11
|
Koi Ikeno
|
11
|
Luisella Sgammeglia
|
11
|
Yasunao Aoki
|
11
|
Yugo Serikawa
|
11
|
Satoshi Hirayama
|
11
|
Muv-Luv
|
11
|
Kazuo Koike
|
11
|
Seto no Hanayome
|
11
|
Hajime Watanabe
|
11
|
Amatsuki
|
11
|
Banjou Ginga
|
11
|
Nagoya Broadcasting Network
|
11
|
Katsuhito Akiyama
|
11
|
Steven Blum
|
11
|
Takahiro Mizushima
|
11
|
Basquash!
|
11
|
Shigeo Koshi
|
11
|
Tensai Okamura
|
11
|
Jouji Nakata
|
11
|
Katsuyuki Sumisawa
|
11
|
Athrun Zala
|
11
|
Shichiro Kobayashi
|
11
|
Junichi Fujisaku
|
11
|
Toshio Henmi
|
11
|
Shōnen Onmyōji
|
11
|
Seiyū Awards
|
11
|
Osamu Sekita
|
11
|
Hiroshi Watanabe
|
11
|
Spiral: Suiri no Kizuna
|
11
|
Mona Marshall
|
11
|
Kenichi Imaizumi
|
11
|
King of Bandit Jing
|
11
|
Prefectural Earth Defense Force
|
11
|
Shinkichi Mitsumune
|
11
|
Mitsuo Hashimoto
|
11
|
Yoshimi Narita
|
11
|
Paul St. Peter
|
11
|
Nobuhiro Okasako
|
11
|
Ai Nonaka
|
11
|
Here is Greenwood
|
11
|
Gara Takashima
|
11
|
Serena Spaziani
|
11
|
Kōhei Miyauchi
|
11
|
Starship Operators
|
11
|
Hisayuki Toriumi
|
11
|
Arimori Satomi
|
11
|
Principato di Zeon
|
11
|
I'm Enterprise
|
11
|
Akatsuki Yamatoya
|
11
|
Hiroyuki Kitakubo
|
10
|
Mai Kadowaki
|
10
|
Hiroyuki Hoshiyama
|
10
|
Hisashi Abe
|
10
|
Takashi Nakamura
|
10
|
Hiroyuki Obara
|
10
|
Saori Hayami
|
10
|
Seiji Mizushima
|
10
|
Sawa Ishige
|
10
|
Itsuro Kawasaki
|
10
|
Mariya Ise
|
10
|
Seikou Nagaoka
|
10
|
Saki (manga)
|
10
|
Hiroko Emori
|
10
|
Hiroki Shibata
|
10
|
Masaya Matsukaze
|
10
|
Hiroko Konishi
|
10
|
S-CRY-ed
|
10
|
Yuji Ikeda
|
10
|
Hiroshi Masuoka (doppiatore)
|
10
|
Takaya Hashi
|
10
|
Takeshi Konomi
|
10
|
Papuwa
|
10
|
Tomomi Mochizuki
|
10
|
Francesca Palopoli
|
10
|
Figure 17
|
10
|
Chiwa Saitō
|
10
|
Shining Tears X Wind
|
10
|
Chiwa Saito
|
10
|
Ayahi Takagaki
|
10
|
Tomiko Suzuki
|
10
|
Gakuen Utopia Manabi Straight!
|
10
|
Gabriela Robin
|
10
|
Yoshio Takeuchi
|
10
|
Eiji Okabe
|
10
|
Kousei Tomita
|
10
|
Tsuneo Ninomiya
|
10
|
Agatha Christie's Great Detectives Poirot and Marple
|
10
|
Aya Matsui
|
10
|
Coyote Ragtime Show
|
10
|
Kenji Terada
|
10
|
Stratos 4
|
10
|
Variable Geo
|
10
|
Toward the Terra
|
10
|
Michiru Oshima
|
10
|
Akira Nishimori
|
10
|
Gunparade March
|
10
|
GetBackers
|
10
|
Bomberman Jetters
|
10
|
Bamboo Blade
|
10
|
Yukio Kaizawa
|
10
|
Romi Park
|
10
|
Kô Ôtani
|
10
|
Yoshihiko Umakoshi
|
10
|
Tetsuo Imazawa
|
10
|
Soichiro Hoshi
|
10
|
Yabuki Toshiro
|
10
|
Soreike! Anpanman
|
10
|
Mayori Sekijima
|
10
|
Michelle Ruff
|
10
|
Atsushi Kisaichi
|
10
|
Kazuya Tsurumaki
|
10
|
Team 7
|
10
|
Koichi Ohata
|
10
|
The World of Narue
|
9
|
Shinpachi Tsuji
|
9
|
Kishin Taisen Gigantic Formula
|
9
|
Kiyoko Sayama
|
9
|
Shinya Takahashi
|
9
|
Silvia Bacinelli
|
9
|
Sky Girls
|
9
|
Jun Maekawa
|
9
|
Junya Ishigaki
|
9
|
Taeko Kawata
|
9
|
Sunbow e Tokyo Movie Shinsha
|
9
|
Shining Force Neo
|
9
|
Kazuyoshi Katayama
|
9
|
Kazuko Tadano
|
9
|
Ludovica Bonanome
|
9
|
Katsuyoshi Nakatsuru
|
9
|
MI.TO Film
|
9
|
Kappa Boys
|
9
|
Keiichi Hara
|
9
|
Lidia Costanzo
|
9
|
Kenichi Ono
|
9
|
Kenji Hamada
|
9
|
Seiji Sasaki
|
9
|
Manga Entertainment
|
9
|
Shukishi Kanda
|
9
|
Shadow Skill
|
9
|
Keiichi Sonobe
|
9
|
KBS Kyoto
|
9
|
Shinji Takamatsu
|
9
|
Junichi Higashi
|
9
|
Hideki Mitsui
|
9
|
Toshiyuki Omori
|
9
|
Earthian
|
9
|
Toshimichi Suzuki
|
9
|
Toyoo Ashida
|
9
|
Dengeki Gakuen RPG: Cross of Venus
|
9
|
Tsutomu Shibayama
|
9
|
Tsutomu Mizushima
|
9
|
Demashita! Powerpuff Girls Z
|
9
|
Toshiaki Okuno
|
9
|
Yusuke Numata
|
9
|
Melty Blood
|
9
|
Rival Schools
|
9
|
Yuu Mizushima
|
9
|
Goshūshō-sama Ninomiya-kun
|
9
|
Osamu Horiuchi
|
9
|
Osamu Nabeshima
|
9
|
Akemi Kanda
|
9
|
Reiko Takagi
|
9
|
Nobutaka Nishizawa
|
9
|
D-rights
|
9
|
Yoshinori Kanemori
|
9
|
Yoshihisa Araki
|
9
|
Nagasarete Airantō
|
9
|
Anime Expo
|
9
|
Naruhisa Arakawa
|
9
|
Annamaria Mantovani
|
9
|
Noboru Kawasaki
|
9
|
Noboru Shiroyama
|
9
|
Yoshiaki Yoshida
|
9
|
Yoku Shioya
|
9
|
Chrome Shelled Regios
|
9
|
Yuko Goto
|
9
|
Crusher Joe
|
9
|
Popotan
|
9
|
Chinami Nishimura
|
9
|
PoPoLoCrois
|
9
|
Chiemi Chiba
|
9
|
Xenosaga: The Animation
|
9
|
Akinori Endo
|
9
|
Reiko Suzuki
|
9
|
Ryota Yamaguchi
|
9
|
Zenki
|
9
|
Hiroshi Yanaka
|
9
|
Hiroya Ishimaru
|
9
|
Ryoko Shintani
|
9
|
Hidetoshi Kaneko
|
9
|
Hiroyuki Kakudou
|
9
|
Rossana Bassani
|
9
|
Hiroki Hayashi
|
9
|
Sabrina Bonfitto
|
9
|
Saint Beast
|
9
|
Hiroshi Saitô
|
9
|
SD Gundam G Generation
|
9
|
Hiroshi Shidara
|
9
|
Takaya Kuroda
|
9
|
Sakigake!! Otokojuku
|
9
|
Hideo Takayashiki
|
9
|
Hidenobu Kiuchi
|
9
|
Takashi Nagasako
|
9
|
Team Taka
|
9
|
Noriko Tsukase
|
9
|
Hisayoshi Suganuma
|
9
|
Tatsuhiko Takimoto
|
9
|
Masaharu Amiya
|
9
|
Takashi Kondo
|
9
|
Masaharu Okuwaki
|
9
|
Tamio Ohki
|
9
|
Akemi Omode
|
8
|
Mariko Kouda
|
8
|
Nerima Daikon Brothers
|
8
|
Shinzo Yuki
|
8
|
Shoko Nakagawa
|
8
|
Shinzo Fujita
|
8
|
Philece Sampler
|
8
|
Pioneer LDC
|
8
|
Playstation Network
|
8
|
Nagoya TV
|
8
|
Naoyuki Onda
|
8
|
Masayo Kurata
|
8
|
Michihiko Suwa
|
8
|
Osamu Kasai
|
8
|
Red Entertainment
|
8
|
R.O.D the TV
|
8
|
Noriko Uemura
|
8
|
Onmyou Taisenki
|
8
|
Luca Violini
|
8
|
Luca Ghignone
|
8
|
Rumi Kasahara
|
8
|
Megumi Urawa
|
8
|
Rumi Shishido
|
8
|
Shinji Ogawa
|
8
|
Moetan
|
8
|
Masatoshi Mutō
|
8
|
Kōji Totani
|
8
|
Sachiko Kojima
|
8
|
Miyuki Hashimoto
|
8
|
Masayuki Yamamoto
|
8
|
Production I.G, Aniplex
|
8
|
Mitsuru Majima
|
8
|
Nobuyoshi Habara
|
8
|
Seven of Seven
|
8
|
Masako Ikeda
|
8
|
Idolmaster: Xenoglossia
|
8
|
Ayaka Saito
|
8
|
Hideyuki Kikuchi
|
8
|
Avenger (anime)
|
8
|
Hiro Yuuki
|
8
|
Takayuki Goto
|
8
|
Hirohiko Kakegawa
|
8
|
Kumiko Takahashi
|
8
|
Tatsuya Ishihara
|
8
|
Gungrave (anime)
|
8
|
Ballad of a Shinigami
|
8
|
Television Broadcasts Limited
|
8
|
Hajime Mizoguchi
|
8
|
Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora
|
8
|
Bakugan Battle Brawlers
|
8
|
Yousuke Kuroda
|
8
|
Hiromi Konno
|
8
|
Hiroyuki Nishimori
|
8
|
Hiroshima Home TV
|
8
|
Hiroyuki Yamaga
|
8
|
Hisayo Mochizuki
|
8
|
Takao Yoshioka
|
8
|
Takashi Matsuyama
|
8
|
Atsuhiro Tomioka
|
8
|
Hiroshi Ohnogi
|
8
|
Yu Asakawa
|
8
|
Hiroshi Kaneko
|
8
|
Hiroshi Kashiwabara
|
8
|
Hiroshi Nishikiori
|
8
|
Hiroshi Ogawa
|
8
|
Tetsuya Iwanaga
|
8
|
Banjo Ginga
|
8
|
Edie Mirman
|
8
|
Dentsu Inc.
|
8
|
Eiji Maruyama
|
8
|
Emi Motoi
|
8
|
Yasuyuki Kase
|
8
|
Toshihisa Koyama
|
8
|
Dave Wittenberg
|
8
|
Tsutomu Ishigaki
|
8
|
YOYO TV
|
8
|
Yashichiro Takahashi
|
8
|
Christopher R. Sabat
|
8
|
Cooking Papa
|
8
|
Carlsen Comics
|
8
|
Ermanno Ribaudo
|
8
|
Yoko Soumi
|
8
|
Gianluca Aicardi
|
8
|
Ghost Hound
|
8
|
Yoshiharu Sato
|
8
|
Those Who Hunt Elves
|
8
|
The King of Braves GaoGaiGar
|
8
|
Giuliana Atepi
|
8
|
Beez Entertainment
|
8
|
Tokyo Underground
|
8
|
Yoshiaki Iwasaki
|
8
|
Francesca Rossiello
|
8
|
Fumihiko Shimo
|
8
|
Gallery Fake
|
8
|
Ge Ge Ge no Kitaro
|
8
|
Hyper Police
|
8
|
Hisako Kyouda
|
8
|
Yuu Asakawa
|
8
|
Keiichi Oku
|
8
|
Akio Nojima
|
8
|
Keisuke Morishita
|
8
|
Ken Yamaguchi
|
8
|
Keitaro Motonaga
|
8
|
Kazuya Tatekabe
|
8
|
Akitaro Daichi
|
8
|
Kazuchika Kise
|
8
|
Amazon.co.jp
|
8
|
Kazuhiro Furuhashi
|
8
|
Kazuki Akane
|
8
|
Yuriko Ishida
|
8
|
Kenichi Kanemaki
|
8
|
Yuzuru Fujimoto
|
8
|
Ōkiku Furikabutte
|
8
|
Kokoro Library
|
8
|
Konami Yoshida
|
8
|
Kouki Miyata
|
8
|
Kumi Sakuma
|
8
|
.hack//Legend of the Twilight
|
8
|
Someday's Dreamers
|
8
|
Sonic and the Secret Rings
|
8
|
Squadra dei Falchi
|
8
|
Star Ocean: Till the End of Time
|
8
|
Souichiro Hoshi
|
8
|
Kita e
|
8
|
Knuckles Chaotix
|
8
|
Katsuyoshi Yatabe
|
8
|
Susumu Takaku
|
8
|
Jun'ichi Sakata
|
8
|
Yukari Fukui
|
8
|
Junichi Kanemaru
|
8
|
Takahiro Fujimoto
|
8
|
Taeko Nakanishi
|
8
|
Jinzo Toriumi
|
8
|
Jeff Nimoy
|
8
|
Idol Defense Force Hummingbird
|
8
|
Immortal Grand Prix
|
8
|
Invid
|
8
|
Iriya no Sora, UFO no Natsu
|
8
|
Kaori Fukuhara
|
8
|
Takahiro Kimura
|
8
|
Katsuhisa Hattori
|
8
|
Katsunosuke Hori
|
8
|
Katsuyoshi Kanemura
|
8
|
Andrea Renzoni
|
8
|
Tactics (manga)
|
7
|
Yasunori Iwasaki
|
7
|
Yuka Tokumitsu
|
7
|
Yasunori Masutani
|
7
|
Yuji Nunokawa
|
7
|
Planet manga
|
7
|
You Inoue
|
7
|
Yoshihisa Hirano
|
7
|
Yukiru Sugisaki
|
7
|
Yuji Iwahara
|
7
|
Yasuko Kobayashi
|
7
|
Yoshihito Hishinuma
|
7
|
Pioneer Animation
|
7
|
Yoshio Kuroda
|
7
|
Yuki Masuda
|
7
|
Yuzo Takada
|
7
|
Otogi-Jushi Akazukin
|
7
|
Yusuke Takeda
|
7
|
Yūsaku Yara
|
7
|
Yuko Mita
|
7
|
Yutaka Hara
|
7
|
Yu Kobayashi
|
7
|
Yukihiro Matsushita
|
7
|
Tatakau Shisho
|
7
|
Tadao Kubota
|
7
|
Shigeru Ueda
|
7
|
Shigeru Yanagawa
|
7
|
Shiho Kikuchi
|
7
|
Seven Seas Entertainment
|
7
|
Taiki Kudo
|
7
|
Satoru Kōsaki
|
7
|
Satoshi Suyama
|
7
|
Seichiro Uno
|
7
|
Takahiro Kishida
|
7
|
Sunrise Interactive
|
7
|
Shinichi Tsuji
|
7
|
Star Ocean EX
|
7
|
Spirit of Wonder
|
7
|
Shoji Yonemura
|
7
|
Shozo Iizuka
|
7
|
Starry Sky
|
7
|
Shinji Kawada
|
7
|
Sumio Uetake
|
7
|
Sukisho
|
7
|
Suikoden V
|
7
|
Sakura Nogawa
|
7
|
Takashi Yamada
|
7
|
Tomonori Kogawa
|
7
|
Ray the Animation
|
7
|
Togainu no Chi
|
7
|
Rieko Fukuda
|
7
|
Torao Arai
|
7
|
Toshie Kawamura
|
7
|
UFO Ultramaiden Valkyrie
|
7
|
Tytania
|
7
|
Tsuneo Tominaga
|
7
|
Toshiyasu Okada
|
7
|
Rikako Aikawa
|
7
|
Rosa Leo Servidio
|
7
|
Ryou Hirohashi
|
7
|
Takayoshi Suzuki
|
7
|
SBS Productions Inc.
|
7
|
Sachiko Chijimatsu
|
7
|
Takeshi Mori
|
7
|
Takeshi Shirato
|
7
|
Tekkaman Blade
|
7
|
Takuma Suzuki
|
7
|
Ryoko Shiraishi
|
7
|
Valeria Falcinelli
|
7
|
Masashi Sogo
|
7
|
Bandai Channel
|
7
|
Mamoru Hamatsu
|
7
|
Bakugan Battle Brawlers: Arcade Battler
|
7
|
Manuela Scaglione
|
7
|
GMA Network
|
7
|
Mari Okada
|
7
|
Best Student Council
|
7
|
Mami Kingetsu
|
7
|
Erino Hazuki
|
7
|
Mahōjin Guru Guru
|
7
|
Brave Raideen
|
7
|
Makoto Raiku
|
7
|
Big West
|
7
|
Makoto Tsumura
|
7
|
Bakugan: Rise of the Resistance
|
7
|
Bakugan: Defenders of the Core
|
7
|
Kamen Rider Den-O
|
7
|
Masahiko Murata
|
7
|
Masami Shimoda
|
7
|
Masane Tsukayama
|
7
|
Masaru Ikeda
|
7
|
Kamen Rider Decade
|
7
|
Masaharu Satou
|
7
|
Kamichu!
|
7
|
Marvelous Interactive
|
7
|
Gea Riva
|
7
|
Kansai TV
|
7
|
Kanae Itō
|
7
|
Atsuko Yuya
|
7
|
Daniela Inserra
|
7
|
Brianne Siddall
|
7
|
Mahou Sentai Magiranger
|
7
|
Kouryu Densetsu Villgust
|
7
|
Kouji Totani
|
7
|
Demonbane
|
7
|
Kujira
|
7
|
Kôhei Miyauchi
|
7
|
Kyoto Broadcasting System
|
7
|
Cristina Grado
|
7
|
Kokusai Eigasha
|
7
|
Koji Morimoto
|
7
|
Darren Dunstan
|
7
|
Daume
|
7
|
Kirk Thornton
|
7
|
Daigunder
|
7
|
Kirby: Right Back at Ya!
|
7
|
Key (software house)
|
7
|
Dragon Century
|
7
|
Luciano Marchitiello
|
7
|
Loredana Foresta
|
7
|
Ludovica De Caro
|
7
|
Kazuya Miyazaki
|
7
|
Madman Entertainment
|
7
|
Bridget Hoffman
|
7
|
Chikao Ohtsuka
|
7
|
Chikao Otsuka
|
7
|
Eden's Bowy
|
7
|
Kōsuke Toriumi
|
7
|
Laura Valentini
|
7
|
Kenji Teraoka
|
7
|
Lex Lang
|
7
|
Gianni Quillico
|
7
|
Atsushi Okuda
|
7
|
Hiroko Tokita
|
7
|
Mu La Flaga
|
7
|
Murder Princess
|
7
|
My-Otome
|
7
|
NG Knight Lamune & 40
|
7
|
Hiroaki Gohda
|
7
|
Movic
|
7
|
Masashi Sugawara
|
7
|
Mitsuharu Miyamae
|
7
|
Guardian Angel Getten
|
7
|
Gunparade Orchestra
|
7
|
Miyu Matsuki
|
7
|
Mon Colle Knights
|
7
|
Akinori Nagaoka
|
7
|
Hiro Shimono
|
7
|
Norihiko Sudo
|
7
|
Nobuyuki Kitajima
|
7
|
Norihiro Inoue
|
7
|
Norio Shioyama
|
7
|
Norio Yazawa
|
7
|
Nobuyoshi Sasakado
|
7
|
Hayato Matsuo
|
7
|
Nanaka 6/17
|
7
|
Akikan!
|
7
|
Naozumi Takahashi
|
7
|
Nintama Rantarou
|
7
|
Noboru Rokuda
|
7
|
Gregory Horror Show
|
7
|
Akiyoshi Hongo
|
7
|
Hobby Japan
|
7
|
Ho-kago Tea Time
|
7
|
Michihiro Ikemizu
|
7
|
Anmitsu Hime
|
7
|
Anione TV
|
7
|
Ikuya Sawaki
|
7
|
Anime Network
|
7
|
Masuo Ueda
|
7
|
Meredith McCoy
|
7
|
Massimo Pizzirani
|
7
|
Junko Hagimori
|
7
|
Asako Dodo
|
6
|
Hayato Kobayashi
|
6
|
Tatsuhiko Urahata
|
6
|
Toshiyuki Watanabe
|
6
|
Dream Hunter Rem
|
6
|
Toshiya Shinohara
|
6
|
Happy Seven
|
6
|
Dogs: Bullets & Carnage
|
6
|
Hekiru Shiina
|
6
|
The Sneaker
|
6
|
Ghost Stories (anime)
|
6
|
Tsuneo Kobayashi
|
6
|
Tatsuo Sato
|
6
|
Tatsuhisa Suzuki
|
6
|
Tsukihime, Lunar Legend
|
6
|
The Licensing Machine
|
6
|
Digital Editing Audio
|
6
|
Giuliano Bonetto
|
6
|
He Is My Master
|
6
|
Ginga Densetsu Weed
|
6
|
The King of Braves GaoGaiGar Final
|
6
|
Tezuka Production
|
6
|
Tomoe Hanba
|
6
|
Telecom Animation Film
|
6
|
Fafner of the Azure
|
6
|
Tomoaki Maeno
|
6
|
Feel weel
|
6
|
Gulliver Boy
|
6
|
Frontier Works
|
6
|
Tetsuya Takahashi
|
6
|
Gosaku Ota
|
6
|
Fushigi Yamada
|
6
|
Hanaukyo Maid Team
|
6
|
The Hakkenden
|
6
|
Glass Fleet
|
6
|
Enrica Minini
|
6
|
Tokyo Actor's Consumer's Cooperative Society
|
6
|
Tokusou Sentai Dekaranger
|
6
|
Fujihiko Hosono
|
6
|
Erasmo Lo Presto
|
6
|
Tears to Tiara
|
6
|
Ganbarion
|
6
|
Toshifumi Kawase
|
6
|
Toshiharu Murata
|
6
|
Toshiharu Sakurai
|
6
|
Toshimitsu Kobayashi
|
6
|
Chaotix
|
6
|
Angel Tales
|
6
|
Angelina Contaldi
|
6
|
Yukiko Nikaido
|
6
|
Andrew Waltfeld
|
6
|
Andrea Pietroni
|
6
|
Yumi Kageyama
|
6
|
Yuko Sanpei
|
6
|
Alice SOS
|
6
|
Animax Asia
|
6
|
Antonio Divincenzo
|
6
|
Yui Sakakibara
|
6
|
Asura Cryin'
|
6
|
Atsuji Shimizu
|
6
|
Asei Kobayashi
|
6
|
Yuji Naka
|
6
|
Yuji Yamaguchi
|
6
|
Aoi Hana
|
6
|
Yumi Matsuzawa
|
6
|
Alessia La Monica
|
6
|
Yūko Mita
|
6
|
Yū Mizushima
|
6
|
Yōko Sōmi
|
6
|
Yūko Sanpei
|
6
|
Akihiro Kanayama
|
6
|
21-emon
|
6
|
Ai Kobayashi
|
6
|
Aki Hata
|
6
|
Akiko Kimura
|
6
|
Yuu Kou
|
6
|
Yusaku Yara
|
6
|
Alessandra Chiari
|
6
|
Yuriko Mori
|
6
|
Yusuke Honma
|
6
|
Akira Okeya
|
6
|
Akira Inagami
|
6
|
Akira Murayama
|
6
|
Yu Kinutani
|
6
|
Atsushi Yamatoya
|
6
|
Coamix
|
6
|
Valerio Manetti
|
6
|
Valerio Manenti
|
6
|
Climax (narrativa)
|
6
|
Chuang Yi
|
6
|
YURIA
|
6
|
Wasabi Mizuta
|
6
|
Vladimir Vorkov
|
6
|
Cooperativa Rinascita Cinematografica
|
6
|
Valentina Favazza
|
6
|
Daisuke Hirakawa
|
6
|
Dan Green
|
6
|
Dangeki Daioh
|
6
|
Crunchyroll
|
6
|
Crispin Freeman
|
6
|
Urotsukidoji
|
6
|
Uragiri wa Boku no Namae o Shitteiru
|
6
|
Chikako Shibata
|
6
|
Hideki Okamoto
|
6
|
Yoshimasa Hiraike
|
6
|
Bakugan: The Evo Tournament
|
6
|
Bakugan Battle Brawlers: Battle Trainer
|
6
|
Yoshimi Umino
|
6
|
Yoshinori Sayama
|
6
|
Yoshiyuki Kishi
|
6
|
Augusto Di Bono
|
6
|
Aya Endo
|
6
|
Yoshihiro Watanabe
|
6
|
Barbara Rossi
|
6
|
CAST Doppiaggio
|
6
|
Catherine Lafond
|
6
|
Champ (rete televisiva)
|
6
|
Brian Beacock
|
6
|
Yoko Kikuchi
|
6
|
Base Bianca
|
6
|
Bozzolo
|
6
|
Tsutomu Isobe
|
6
|
Taishō Baseball Girls
|
6
|
Marina D'Aversa
|
6
|
Satoru Kousaki
|
6
|
Marina Mocetti Spagnuolo
|
6
|
Mariagrazia Errigo
|
6
|
Satoshi Dezaki
|
6
|
Scramble Wars
|
6
|
Scott Matthew
|
6
|
Maria Teresa Bonavolontà
|
6
|
Satomi Akesaka
|
6
|
Masaaki Osumi
|
6
|
Masamune Ochiai
|
6
|
SOFTX
|
6
|
Masashi Ikeda
|
6
|
Masahiko Ohta
|
6
|
Masaaki Sakurai
|
6
|
Saori Gotō
|
6
|
Sanae Takagi
|
6
|
Salda Press
|
6
|
Sega Beena
|
6
|
Manga Video
|
6
|
MSN-02 Zeong
|
6
|
Shigeru Morimoto
|
6
|
Machine Robo: Revenge of Cronos
|
6
|
Luminous Arc
|
6
|
Shigetsugu Yoshida
|
6
|
Shinichiro Kimura
|
6
|
Shinchosha
|
6
|
Shin Yoshida
|
6
|
Sgt. Frog
|
6
|
Mai Otsuka
|
6
|
Seiji Okuda
|
6
|
Manga Shonen
|
6
|
Seiji Matsuoka
|
6
|
Mamoru-kun ni Megami no Shukufuku wo!
|
6
|
Seki Tomokazu
|
6
|
Seven Arcs
|
6
|
Mainichi Broadcasting
|
6
|
Seraphim Call
|
6
|
Masashi Suzuki
|
6
|
Masayuki
|
6
|
Mushi-Uta
|
6
|
Mythical Detective Loki Ragnarok
|
6
|
Philippe Ogouz
|
6
|
Play World Film
|
6
|
Moto Hagio
|
6
|
Prism Ark
|
6
|
Mitsuru Hongo
|
6
|
Moon Lips
|
6
|
Nahoko Hasegawa
|
6
|
Phantom of Inferno
|
6
|
Osamu Saka
|
6
|
Onmyō Taisenki
|
6
|
Onimusha: Dawn of Dreams
|
6
|
Nobuyoshi Koshibe
|
6
|
Nobuhiro Takamoto
|
6
|
Naomi Kaitani
|
6
|
Night Head Genesis
|
6
|
Nobuaki Nakanishi
|
6
|
Quiz Magic Academy
|
6
|
Minoru Okazaki
|
6
|
Mazinkaiser contro il Generale Nero
|
6
|
Megumi Kojima
|
6
|
Megumi Matsumoto
|
6
|
Maze (anime)
|
6
|
Mayumi Shou
|
6
|
Masumi Asano
|
6
|
Ryoka Yuzuki
|
6
|
Mayoi Neko Overrun!
|
6
|
Risa Hayamizu
|
6
|
Meltradi
|
6
|
Michiko Nomura
|
6
|
Minoru Inaba
|
6
|
Raflesia
|
6
|
Michiko Hirai
|
6
|
Michael Reisz
|
6
|
Rika Nakase
|
6
|
Memories Off
|
6
|
Little Snow Fairy Sugar
|
6
|
Leonardo Grimani
|
6
|
Takahashi Go
|
6
|
Nurse Witch Komugi
|
6
|
Katanagatari
|
6
|
Junji Majima
|
6
|
Junichi Seki
|
6
|
Houchu Ohtsuka
|
6
|
Invid Regis
|
6
|
Isamu Tanonaka
|
6
|
Tadami Shimokawa
|
6
|
Katsumi Hasegawa
|
6
|
Susumu Kudo
|
6
|
Super Robot Wars Original Generation Gaiden
|
6
|
Kazuki Nakashima
|
6
|
Kazue Komiya
|
6
|
Suteki Tantei Labyrinth
|
6
|
Tactical Roar
|
6
|
Katsumi Suzuki
|
6
|
Katsumi Tamegai
|
6
|
Takao Yaguchi
|
6
|
Takashi Hashiguchi
|
6
|
High School Girls
|
6
|
Himawari!
|
6
|
Hiroko Naka
|
6
|
Hideo Nishimaki
|
6
|
Takuma Terashima
|
6
|
Tamiya Terashima
|
6
|
Hidenori Taga
|
6
|
Takuya Sato
|
6
|
Hiromasa Ogura
|
6
|
Hiromoto Tobisawa
|
6
|
Hiroyuki Okiura
|
6
|
Hisao Shirai
|
6
|
Hitoyuki Matsui
|
6
|
Takashi Shiina
|
6
|
Hiroshi Takashige
|
6
|
Hiroshi Kato
|
6
|
Hiroshi Okamoto
|
6
|
Kazunori Iwakura
|
6
|
Sunao Katabuchi
|
6
|
Simona Stanzani
|
6
|
Koorogi '73
|
6
|
Shuuichi Ikeda
|
6
|
Sisters of Wellber
|
6
|
Skies of Arcadia
|
6
|
Koichi Chigira
|
6
|
Soeta Keiji
|
6
|
Kokoro Kikuchi
|
6
|
Koyasu Takehito
|
6
|
Kurumi Mamiya
|
6
|
Laura Giordano
|
6
|
Laura Summer
|
6
|
Leo Valeriano
|
6
|
Shinn Asuka
|
6
|
Kōji Wada
|
6
|
Kyōran Kazoku Nikki
|
6
|
Kōji Ishii
|
6
|
Kōji Kumeta
|
6
|
Kohei Miyauchi
|
6
|
Sora Kake Girl
|
6
|
Kenichi Kasai
|
6
|
Steve Staley
|
6
|
Stefano Dondi
|
6
|
Strawberry Marshmallow
|
6
|
Studio Due Roma
|
6
|
Kazuyoshi Yokota
|
6
|
Keiji Hirai
|
6
|
Keiko Nobumoto
|
6
|
Kentaro Haneda
|
6
|
Kenzo Koizumi
|
6
|
Kiniro no Corda
|
6
|
Kinji Yoshimoto
|
6
|
Knack Productions
|
6
|
Star Ocean: Second Evolution
|
6
|
Star Ocean: The Second Story (manga)
|
6
|
Kenzo Tenma
|
6
|
Kimiko Saitō
|
6
|
Tatakae!! Ramenman
|